Dlaczego warto urządzić wnętrze w skandynawskim stylu?

Witam czytelników 🙂 Dawno nic nie pisałam i co jakiś czas dostawałam na maila zapytania o blog. No więc stało się – wracam do pisania 🙂

Niski nakład finansowy

Skandynawski styl jest dostępny dla wszystkich i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Główną zasadą tego stylu jest prostota i maksimum przytulności. Mówiąc językiem branżowym, skandynawski styl jest prostszy niż rygorystyczny loft i wyszukane tradycyjne style. Skandynawski klimat jest łatwy do osiągnięcia dzięki użyciu prostych pomysłów na wystrój i dekoracje.

Przestronność

Dzięki jasnej palecie barw, drewnianym meblom oraz prostym rozwiązaniom dekoracyjnym skandynawski styl optycznie powiększa przestrzeń i wpuszcza więcej powietrza oraz światła, równocześnie nie odbierając przytulności. To wizualne oszustwo doskonale sprawdzi się w małych pokojach i mieszkaniach, gdzie przestrzeń użytkowa odgrywa kluczową rolę.

Organiczne materiały

Do cech charakterystycznych wnętrz inspirowanych skandynawskim stylem należą meble wykonane z naturalnego drewna. Drewniana podłoga może być idealną bazą, na której zbudujesz komfortową przestrzeń do życia. W przeciwieństwie do stylu nowoczesnego, industrialnego i art deco, styl skandynawski korzysta z niewielu materiałów syntetycznych.

Jak wprowadzić skandynawski klimat do swojego wnętrza?

  1. Zrezygnuj z ciężkich, dużych zasłon i dodatkowych akcesoriów, tak by umożliwić promieniom słonecznym wpadanie do wnętrza.
  2. Aby rozjaśnić i umilić wnętrze, pomaluj ściany jasnymi farbami. By ożywić wszechobecny skandynawski minimalizm, użyj kilku jasnych akcentów, takich jak barwne obrazy, plakaty lub zdjęcia. Pamiętaj jednak, by nie zakryć skandynawskiego stylu zbyt dużą ilością jaskrawych i kolorowych dodatków.
  3. Kup drewniane meble. Skandynawski styl jest naturalny i organiczny, a naturalne drewno zawsze wygląda dobrze. Meble w skandynawskim stylu zrobione są najczęściej z wykończonego jedynie przezroczystym lakierem litego drewna, takiego jak brzoza, buk czy dąb.

2 thoughts on “Dlaczego warto urządzić wnętrze w skandynawskim stylu?”

Dodaj komentarz