5 największych dekoratorskich błędów

Powód, dla którego wielu ludzi nie zajmuje się dekorowaniem własnych wnętrz jest prosty: obawiają się popełnienia kosztownego błędu. Aby pomóc ci rozpocząć zabawę z designem, stworzyliśmy listę 5 największych dekoratorskich błędów wraz z rozwiązaniami, jak ich uniknąć.

Wybór farby na samym początku

Wybór farby jest jedną z najważniejszych czynności w procesie dekorowania wnętrza, jednak nie rób tego, jeśli jeszcze nie wiesz, jakie akcesoria (dywany, poduszki, zasłony itd. ) i meble znajdą się we wnętrzu, gdyż może się okazać, że całość zupełnie nie będzie do siebie pasować.

Zakup mebli bez mierzenia

Niezmiernie trudno jest ocenić rozmiar mebli, kiedy znajdujemy się w salonie meblowym – w związku z tym zdarza się, że kupujemy meble, które wydawały się małe (w dużym wnętrzu), a wypełniają niemal cały nasz pokój. Aby uniknąć podobnych złudzeń optycznych, zawsze mierz meble przed wizytą w salonie.

Zakupy w jednym salonie

Jeśli kupisz wyposażenie domu w jednym salonie, możesz być pewien, że twoje wnętrze będzie nijakie i nudne. Zamiast tego odwiedź sklepy (również internetowe), które oferują różnego rodzaju produkty. Dzięki temu twoje mieszkanie nie będzie nudnym odwzorowaniem wystroju salonu, lecz zyska niepowtarzalny wygląd. Uważaj również na zakupy całych zestawów mebli – wybierz jeden główny element (np. sofę) i poszukaj w innych sklepach pasujących elementów.

Trzymanie się skrajności

Unikaj skrajności. Niektóre osoby boją się ryzyka w dekorowaniu, dlatego stawiają na wnętrza nijakie i nudne. Pamiętaj, że bez ryzyka nie ma zabawy i zawsze możesz zamalować ścianę, którą zdecydowałeś się pomalować na odważny kolor. Z ryzykownymi sytuacjami nie mają z kolei problemu osoby, które nie akceptują nudnych rozwiązań – niestety bardzo często przesadzają, nie umieszczając żadnych stonowanych elementów.

Kurczowe trzymanie się błędów z przeszłości

Jeśli w przeszłości popełniłeś błąd, malując ścianę tak, że nie pasowała do wnętrza, nie przywiązuj się do tego, że kolor, którego użyłeś nie będzie nigdy do niczego pasował. Nie zamykaj się na kolory, materiały i akcesoria – pamiętaj jedynie o tym, by nie przesadzić.

Foto: houzz.com & David Hellmann

Dodaj komentarz