Dlaczego kochamy polską ceramikę?

Bolesławiec wyznacza trendy

Fabryka ceramiki w Bolesławcu, do tej pory dla większości z nas znana była głównie z tradycyjnych wyrobów pod szyldem Cepelia. Ale, okazuje się że mamy wiele do nadrobienia. Firma aktywnie kreuje swoją własną markę w światowym designie, co pokazała podczas wystawy i sprzedaży konceptualnej kolekcji “Manufaktura by Oskar Zięta” w Salonie Galerii Wnętrza na Bielanach Wrocławskich. Wśród ogromnej ilości wzorów warto zwrócić uwagę na te inspirowane pop artem, latami 60 i egzotyką.

Wałbrzych – całe spektrum aranżacji

Kolejną polską perełką jest fabryka porcelany Kristoff, która mieści się w Wałbrzychu, i oferuje nam rozmaitą gamę stylów zastawy stołowej. Od kubistycznych i opływowych form, będących idealnym dopełnieniem wnętrza minimalistycznego przechodzimy do skomplikowanych wzorów porcelany ręcznie robionej, które dla jednych z nas będą przesadą, ale dla innych punktem centralnym wystawnego obiadu w wykwintnej, pokazowej jadalni. Oprócz tego wałbrzyska fabryka stawia na kolor, formę a czasami na oba te elementy, proponując nam design ponadczasowy i tradycyjny, jak i nowoczesny, nieprzewidywalny design. Sami zresztą zobaczcie i oceńcie

Ćmielów, czyli porcelanowy szyk

Fabryka Ćmielów Chodzież także zaskakuje nas wyszukanym designem. Na pierwszy rzut oka wybijają się zestawy obiadowe pasujące do wnętrza w rustykalnym lub romantycznym czy angielskim i francuskim stylu. Ale nie brak także nowoczesnych propozycji śniadaniowo – obiadowych. Absolutnym faworytem redakcji bloga są też unikatowe filiżanki, co prawda nieco kosztowne ale idealne jako dekoracyjny statement, czyli przyciągający naszą uwagę element do salonu, czy jadalni, w komplecie ze spodkiem.

Polska zawsze na tropie nowinek

Trzeba przyznać, że Polska naprawdę zna się na rzeczy jeśli chodzi o ściganie się z trendami obecnymi na świecie. W polskich kolekcjach porcelany znajdziemy już zarówno motywy marokańskie, czy egzotyczne, jak i orientalne. Także modne we wnętrzach w stylu przemysłowym surowe, proste formy pojawiają się w polskich kolekcjach ceramiki. Nic tylko wybierać, dopasowywać, dobierać odcienie do reszty naszego klimatycznego wnętrza, do czego serdecznie zachęcamy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *