Łazienka – mały remont, duży efekt

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które przede wszystkim mają być funkcjonalne. Pod tym względem jest nawet bardziej wymagająca niż sypialnia czy pokój wypoczynkowy. Kluczem jest dobre rozplanowanie przestrzeni, które sprawi, że wszystkie sprzęty, które mają za zadanie ułatwić nam życie znajdą bez problemu swoje miejsce. Duża wanna, obszerna kabina lub przestrzeń prysznicowa, wygodna umywalka zmieszczą się nawet w niewielkich rozmiarów łazience pod warunkiem, że remont przeprowadzimy w sposób uporządkowany i z rozwagą, skupiając się na rozwiązaniach, które są konstrukcyjnie możliwe do zastosowania. A jeśli nasza łazienka jest całkiem duża, wtedy nie musimy się zupełnie ograniczać. Remont całkowity łazienki jednak niesie ze sobą spore koszty, dlatego zachęcamy was do małego odświeżania całości, krok po kroku. Zobaczcie jakie to proste, kiedy znajdziemy już pomysł i inspirację.

Soczyste kolory

To prawda, że kilka lat temu zachwyciliśmy się minimalistycznymi wnętrzami w odcieniach szarości, z kamiennymi i marmurowymi elementami, lub w czerni i bieli, ale żywe kolory w łazience ponownie wracają do łask. Pewnie dlatego, że jednak nic tak skutecznie rano nie pobudza nas do sprawnego szykowania się i działania jak duża doza koloru. W sezonie wiosennym 2016 łazienki mają prawo być kolorowe, czasami nawet pstrokate. Kafelki wybieramy w nasyconych barwach. Oprócz dobrze znanych zestawień gładka tafla plus border, teraz mamy do wyboru także trend orientalny, nazywany też boho, gdzie płytki tworzą ceramiczne wzory, które przypominają nam motywy marokańskie, czy południowohiszpańskie. Mogą one pokrywać bez obaw całość łazienki, najlepiej wybrać wówczas płytki jednego typu, wzoru i wariacji kolorystycznej, które dadzą efekt niczym tapeta. W dalszym ciągu lubimy też ściany wykończone farbą w soczystych odcieniach, które mogą egzystować samodzielnie w minimalistycznych łazienkach, albo stanowić uspokojenie dla ścian wyłożonych płytkami ceramicznymi.

W stronę natury

Jako, że w dzisiejszych czasach natury otacza nas nie za wiele, a zieleń najczęściej spotykamy w parku miejskim, nowy trend w urządzaniu łazienek chce, abyśmy nie wahali się powrócić do korzeni. Przypomina nam, że łono przyrody to miejsce idealne wprost do wypoczynku w trakcie długiej kąpieli, czy zabiegów kosmetycznych w domowym spa. I trudno się z tą tezą nie zgodzić. Zieleń i kolory ziemi mają udowodnione działanie wyciszające na ludzki organizm, a wnętrza te prezentują się jako bardzo relaksujące i nienarzucające się wizualnie. Ot mały zakątek natury w naszej domowej łazience. Warto też zauważyć, że trend naturalny możemy łatwo wprowadzić nawet do całkiem tradycyjnej łazienki poprzez zmianę zaledwie kilku elementów. Wanna o organicznym kulistym kształcie, dodatki w kolorach ziemi, czy naturalna leśna fototapeta skutecznie odmienią charakter naszego wnętrza. Absolutnym hitem sezonu remontowego 2016 są też baterie i umywalki wykonane z drewna, impregnowanego na podobny sposób jak to używane do konstrukcji łodzi. Szeroki ich wybór znajdziemy także wśród polskich firm produkujących armaturę sanitarną.

Wspaniałe retro

A dla tych z nas, dla których łazienka jest salonem, gdzie rozkoszujemy się książką, lampką wina, testujemy makijaże, dobra wiadomość – styl retro jest w świetnej formie. Może dlatego, że nigdy nie przestaniemy doceniać solidnej konstrukcji mebli z litego drewna, i z bogatą historią. W obecnym wydaniu jednak ma on oblicze trochę kolonialne, trochę penthouse’owe, a łazienki powinny mieć styl „na wysoki połysk”. Tak więc do wanny na lwich nóżkach możemy dobrać szafki z metalowymi okuciami, a nawet o lustrzanej fakturze, gdyż nie stronimy od srebra, złota, mosiądzu i ich postarzanych szczotką wersji. Ramy luster również są bogato zdobione. Oprócz tego kolekcjonujemy salonowe dodatki, jak nietypowe muszle i plakaty vintage. Dobrym pomysłem jest też zawsze zastosowanie większej ilości punktów światła: kinkietów, małych lampek przy lustrze, żyrandola z kryształu lub jego imitacji. Czy czujecie się już jak we własnym luksusowym apartamencie w ponadczasowym hotelu?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *