Wokół biurka

fashionretailnews.com

Biurko to niezwykła przestrzeń, gdzie przychodzą do nas najbardziej kreatywne pomysły, gdzie pracujemy, gdzie czytamy i ogólnie spędzamy czas rozwijając się. Warto zadbać o to, aby zostało zagospodarowane w taki sposób, aby klimat jego otoczenia pozwalał nam się jeszcze lepiej koncentrować, i był w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Oto kilka sugestii co umieścić na i dookoła swojego biurka, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego praktyczny i zarazem kreatywny potencjał.

Chcę pracować…

Przede wszystkim w tym wypadku biurko musi być duże. Nie warto ograniczać się do kompaktowych mebli o płytkim i zarazem krótkim blacie, które nie pomieszczą wszystkich naszych ważnych rzeczy, sugerując się oszczędnością miejsca. Zaopatrzmy się w biurko, gdzie blat będzie miał wymiary nawet 2x3m, aby mieć pewność, że wszystko na nim się zmieści. Oprócz tego warto zawiesić tablicę korkową nad biurkiem, która pomoże nam uporządkować kolejność wykonywania zadań, i przypomni o ważnych terminach. Do tego ważne jest także oświetlenie. Powinno być jasne, ale nie rażące. Warto w tym celu wybrać jedną z lamp specjalnie przygotowanych do oświetlania biurka. Dodatkowo, dobrym pomysłem są przegródki do segregatorów, które będą także idealne do przechowywania np. prasy specjalistycznej albo przydatnych książek. Dobry klimat wprowadzi także mała doniczkowa roślina umieszczona w rogu biurka, która uatrakcyjni nieco pracowy kącik. Co do ustawienia biurka, powinno stać tam, gdzie wpada tyle światła, abyśmy czuli się pobudzeni, ale nie powinno stać np. na wprost okna.

Chcę mieć nowe pomysły…

Tu także wskazane jest duże biurko. Aby uzyskać klimat w którym nasz mózg wypoczywa, a my zyskujemy pomysły i energię do działania, warto wprowadzić do otoczenia trochę indywidualizmu. Jeżeli biurko stoi na wprost ściany, świetnym pomysłem będzie pomalowanie jej na żywy kolor. Kolory, które pobudzają nas do działania i kreatywnego, nieszablonowego myślenia to między innymi soczysty pomarańcz i organiczna zieleń. Czerwień jest dla niektórych motywująca, ale w nadmiarze może także powodować agresywne nastawienie, a fiolet będzie wprowadzał wyciszony, nieco tajemniczy nastrój. Dobrym rozwiązaniem będzie też fototapeta umieszczona na ścianie sąsiadującej z biurkiem. I tu, ważna rada: nie bójmy się eksperymentować, szukajmy obrazów i wzorów które naprawdę budzą w nas inspirację. Samo biurko natomiast jest już totalnie kwestią naszej fantazji. Możemy w jego sąsiedztwie zawiesić zdjęcia w ozdobnych ramkach, plakaty, czy magnetyczną tablicę. Niezastąpioną dekoracją będą także pamiątki z podróży, ciekawe zdjęcia naszego autorstwa czy kącik zapachowy, z potpourri lub kadzidełkami.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *