Ściana pełna pomysłów

apartmentguide.com

Ściany to jeden z tych elementów wnętrz, które mają duży wpływ na to, jak będziemy postrzegać całość. Mogą powiększać lub pomniejszać dany pokój, i totalnie zmieniać jego charakter, oświetlenie, nastrój. Zbyt często popełniamy ten błąd, że traktujemy je raczej jak tło dla domu, czy pokoju, podczas gdy tak naprawdę są płótnem, na które możemy nanieść swój własny pomysł na wystrój naszego wnętrza. Poniżej przedstawiamy Wam kilka sposobów na to, aby wasze ściany totalnie się odmieniły i wyszły na pierwszy plan. Bo przecież mogą się tak świetnie prezentować.

Tapeta jak obraz

Dawno już minęły te czasy, kiedy tapeta była czymś, czego w mieszkaniu należało się wstydzić. Teraz kochamy je ponownie. I to zarówno te w nowej odsłonie, jak na przykład fototapety, jak i te retro z motywami roślinnymi i urokliwymi wzorami vintage. Aby twoje wnętrze naprawdę zyskało nowego charakteru na początek porzuć zasadę, że tapeta musi być stonowana i współgrać z czymkolwiek. Łam zasady i konwencje. Dlaczego drewniany fotel nie miałby stać na tle morskiego wybrzeża albo kanionu, a neonowe krzesełko nie miałoby się znaleźć pośród urokliwych retro-kwiatów? Tu naprawdę nie ma reguł. Ważne tylko, aby mieć pomysł na całość i doskonale się bawić!

Naklejki ścienne

Na pewno każdy z was podczas wizyty w sklepie wyposażenia wnętrz albo w markecie budowlanym nie raz zastanawiał się: Jak coś takiego wyglądałoby u mnie? Czas zatem spróbować. Naklejki ścienne bardzo łatwo się aplikuje, nie trzeba do tego żadnej zaawansowanej technologii. Poza tym, w zestawieniu z meblami, czy oświetleniem mogą tworzyć naprawdę niezwykłe kompozycje. Poszukajmy takich, które są humorystyczne, mają ciekawy cytat, albo wprowadzają jakiś nietypowy element graficzny do naszego nieco zbyt wytonowanego wnętrza.

Galeria zdjęć i plakatów

A może mamy ochotę na wprowadzenie bardziej indywidualnego elementu? Tutaj świetnym pomysłem będą ramki ze zdjęciami. Możemy eksperymentować śmiało z kolorami i kształtami, aby stworzyć ciekawą kompozycję. W naszej małej galerii na ścianie możemy umieścić zdjęcia rodziny, znajomych, fotki z podróży, a także pocztówki i fotografie artystyczne. A może plakat z naszego ulubionego filmu lub musicalu? Galerię możemy także rozbudowywać do woli, bez ograniczeń. Może uda nam się zapełnić nawet całą ścianę nietuzinkową kompozycją.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *