Klimatycznie na małym balkonie

digsdigs.com

O ile każdy z nas bardzo lubi usiąść wśród zieleni, by poczytać ulubioną książkę albo delektować się smakiem herbaty i ciasteczek (lub wina i czekolady), to nie każdy ma opcję odpoczynku w ogrodzie. Najwięcej z nas mieszka w blokach z małym tylko balkonem. W stanie surowym są to miejsca o małej przestrzeni i w życiu nie powiedzielibyśmy, że mogą być idealne dla relaksu i leniuchowania. Ale, to wcale nie oznacza, że nie może tak być. Balkon, czy nawet parapet możemy bardzo łatwo przerobić na stylową oazę spokoju. Oto elementy, które pomogą nam w tej cudownej metamorfozie.

Tapczan lub dywan

Niby to tylko kawałek materiału rozłożony na podłodze balkonu, ale od razu robi się przytulniej. Szczególnie dla tych z nas, którzy uwielbiają wieczory ze znajomymi spędzone na niekończących się rozmowach do rana. Często lubimy siedzieć na ziemi, po turecku i dywan daje nam taką możliwość, zapewniając także ocieplenie podłogi. Począwszy od tkanego bawełnianego dywanika po wzorzysty kobierzec, każdy z nich nada naszemu balkonowi indywidualnego, zapraszającego charakteru.

Poduszki

Poduszki sprawiają, że robi się po prostu…miło. Nawet jeśli nasze meble balkonowe nie są ostatnim krzykiem wnętrzarskiej mody, to umieszczenie na nich kilku poduszek z oryginalnym deseniem zapewni natychmiastowe odświeżenie ich wyglądu. Zachęcamy Was do wypróbowania swoich pomysłów i stworzenia poduszek typu DIY. To naprawdę nic trudnego. Wystarczą resztki materiału albo stare poszewki, do tego guziki lub zamek, i mnóstwo nietypowych aplikacji. Wiele inspiracji znajdziecie na stronach takich jak Pinterest. Do poduszek dodaj pled o podobnej, albo kontrastowej barwie i przytulny kącik już jest gotowy!

Kwiaty

Oczywiście zielony balkon lub parapet nie może być zielony bez kwiatów. Tym wytrwałym z nas, którzy zawsze pamiętają o podlewaniu swoich sadzonek, polecamy żywe rośliny, które dają zawsze najlepszy efekt. Ich liście są pełne blasku, a kiedy kwitną roztaczają dookoła siebie niezwykły aromat. Jednak, kiedy jesteśmy zabiegani, albo jedno z nas jest na przykład skłonne do alergii na pyłki, dobrym rozwiązaniem będą także kwiaty sztuczne. Niektóre, jak te z IKEI, do złudzenia swoim wyglądem przypominają swoje naturalne odpowiedniki. Zwróćmy także uwagę na rozmieszczenie roślin. Niech niektóre będą zawieszone wyżej, inne niżej a jeszcze inne ustawmy bezpośrednio na podłodze balkonu. W ten sposób, kwiaty nie będą się nawzajem przytłaczać, a całość stworzy wrażenie obfitości zieleni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *