Kupujemy legowisko dla zwierzaka

avvs.co

Zwierzę w domu to często najważniejszy z jego mieszkańców. A na dodatek ten, który w domu spędza najwięcej czasu. Podczas gdy nam dzień upływa na załatwianiu spraw, i wypełnianiu swoich obowiązków, nasze zwierzaki bardzo często leniuchują lub…najzwyczajniej w świecie nudzą się. Ale skoro się nudzić lub drzemać, to tylko w komfortowym otoczeniu. Jak więc wybrać legowisko, które będzie spełniać ten wymóg, i który nasz pupil będzie przede wszystkim lubił?

Przestrzeń legowiska

Aby pies lub kot czuł się komfortowo, jego legowisko powinno być co najmniej trzy razy większe od niego. To oznacza, że jeśli w całości rozłoży się wygodnie, to nadal 2/3 miejsca pozostaną wolne. Jest to optymalna przestrzeń, ponieważ w szczególności psy bardzo lubią się na przykład tarzać, natomiast koty przeciągać. Im przestrzeń legowiska będzie większa, tym bardziej swobodnie będą mogły sobie pozwolić na te ulubione aktywności. Pozostała część legowiska może także być przez nas lub przez zwierzęta wypełniona na przykład smakołykami, czy zabawkami.

Materiał legowiska

W przypadku psów sprawa wygląda inaczej w przypadku legowisk wewnętrznych i zewnętrznych. Jeżeli chodzi o zewnętrzne budy, to często są one wykonywane z drewna lub z płyt pilśniowych MDF. Wewnątrz jednak i takie legowisko powinno zawsze być ocieplone przy podłodze. Obniża to ryzyko wystąpienia dolegliwości wynikających z wyziębienia u naszego pupila. Jeżeli chodzi o legowisko wewnętrzne dla psów, może to być na przykład zaizolowany pianką materacową i kocem stary koszyk. Warto tylko pamiętać, aby nigdzie nie wystawały z niego ostre końcówki wikliny. Dla pewności możemy uszyć coś w rodzaju wewnętrznego pokrowca z materiału, który będzie zaczepiony na zewnątrz kosza.

Jeżeli zaś chodzi o koty, to najlepiej sprawdzi się miękkie legowisko w formie zamkniętej, do którego można wejść, najlepiej z przyjemnego w dotyku, ale trwałego materiału. Nieopodal legowiska powinien także nieodzownie znaleźć się drapak, który pomoże zetrzeć zbyt długie pazurki.

Wygoda zwierzęcia

Jeszcze jedną ważną sprawą jest to, abyśmy przede wszystkim myśleli o wygodzie zwierzęcia. Zwierzęta mają pewien wzorzec, który pomaga im identyfikować potencjalne miejsca przytulne i takie, z którymi wiąże się jakieś niebezpieczeństwo. Jeżeli zbytnio poszalejemy z designem naszego legowiska, to krótko mówiąc czasami możemy przedobrzyć i zwierze wystraszy się swojego nowego kącika. Chodzi tu przede wszystkim o elementy neonowe, czy lustrzane, którymi być może będziemy chcieli dodatkowo urozmaicić legowisko. Wystrzegajmy się także szkła np. ramek w bezpośrednim sąsiedztwie kącika naszego pupila.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *