DIY: Hamak brazylijski

smithbrothersconstruction.com

Ach, te egzotyczne ilustracje z hamakiem zawieszonym pośród palm na plaży. Każdy z nas rozmarza się na myśl o takim miejscu wypoczynku. Tymczasem kto powiedział, że tłem koniecznie musi być rajski zakątek egzotycznej wyspy? Albo, kto powiedział, że nie możemy go przenieść do naszego domowego wnętrza przy udziale kilku drobnych sztuczek i odrobinie zapału. Hamak to świetne miejsce zarówno na wieczorną lekturę, jak i słuchanie muzyki, czy popołudniową drzemkę dla urody. Warto mieć go w swoim domu, a my podpowiemy Wam chętnie jak tego dokonać.

Po pierwsze, w konstrukcji hamaka bardzo ważne są materiały. Muszą udźwignąć ciężar do około 200 kilo, więc przyda się zarówno mocne płótno, jak i wytrzymałe liny. Odporne płótno możemy zwykle nabyć w marketach budowlanych, a dobre liny zaoferują nam sklepy alpinistyczne. Oprócz tego do samodzielnej konstrukcji i montażu hamaka warto się także zaopatrzyć w metalowy wycinak i nity, za pomocą których będziemy mogli łączyć ze sobą materiały i przymocować całość. A oto kolejne kroki konstrukcji naszego hamaka:

– Przytnij płótno na wymiar 200 x 120 cm.

– Zagnij 3-5cm materiału przy krawędziach do środka. Brzegi przeszyj na maszynie, tak żeby się nie postrzępiły.
– Rozłóż płótno na twardej powierzchni, idealnie w tym celu sprawdzi się duża drewniana deska. Oznacz za pomocą kredy miejsca, gdzie mają znaleźć się otwory. Otwory powinny być co najmniej 3 cm od siebie oddalone, a ich liczba musi być parzysta.
– Przy pomocy wycinaka i młotka wytnij otwory i włóż w nie nity.

– Linę potnij na 10 kawałków o długości 3m
– Złóż pocięte linki na pół, a następnie przewlecz przez otwory w płótnie.

– Tuż pod sufitem wbij w ścianę dwa mocne haczyki.
– Naciągnij mocno linki, a później przymocuj je do metalowej obręczy, związując mocnym supłem, przyda Ci się znajomość węzłów marynarskich.
– Kawałki liny, które Ci pozostały przewlecz przez obręcze i umocuj na haczykach pod sufitem.

I tak oto masz gotowy swój własny hamak, na którym od tej pory będziesz mógł drzemać, marzyć, leniuchować i czuć rajski klimat. Dodatkowo jeżeli będzie zawieszony odpowiednio nisko, będzie także mógł służyć za krzesełko, a także mini sofę podczas spotkań w większym gronie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *