Przedpokój, wizytówka wnętrza

Na pewno słuchaliście kiedyś płyty, która rozpoczynała się intro. Przed pierwszymi wokalnymi utworami, do waszych uszu zaczęła docierać fala dźwięków, które miały za zadanie wprowadzić słuchaczy powoli w klimat całości. Tak właśnie przedstawia się przedpokój na tle całego naszego wnętrza. Jest jak intro na płycie, jak kurtyna w teatrze. Jednym słowem, jest wstępem. Niczym trailer filmu zdradza fabułę, ale szczegóły zatrzymuje dla siebie. Jednak jest to pierwsze wrażenie wnętrza, do którego wchodzimy. Warto zadbać o jego wystrój, nie tylko dla gości, także dla siebie. W końcu jest to ten zakątek domu, czy mieszkania, który wita nas po długim dniu i wprowadza w klimat domowego ciepła. Przedstawiamy kilka pomysłów na jego funkcjonalną aranżację.

Minimalizm

Jasna barwa ścian, wyraźne kontrasty z czernią kilku elementów, i duża przestrzeń pozostawiona bez zbędnych ozdób, to idealne rozwiązanie dla niewielkiego przedpokoju. Obowiązkowo musi się tam znaleźć wieszak, ale reszta rzeczy może być przez nas schowana na przykład w ładnych, stylowych pudełkach. Do tego możemy zaopatrzyć się w jeden niewielki fotel, albo pufę. Całość świetnie komponować się będzie z lustrem umieszczonym na jednej ze ścian, które optycznie powiększy przestrzeń. Nie przesadzajmy także z oświetleniem – subtelne najlepiej podkreśli minimalistyczny charakter wnętrza.

Wnęki i szafy przesuwne

To kolejny świetny pomysł na małą przestrzeń przedpokoju. Niektórzy z nas mają szczęście mieszkać w budynkach, gdzie naturalnie występują ciekawie umiejscowione wnęki i schowki w ścianach. Jeżeli mamy taką wnękę w naszym przedpokoju, to możemy tam zamontować na przykład drążek, który będzie służył do wieszania ubrań. Dobrym pomysłem będzie także zamontowanie drzwiczek na zawiasach, albo przesuwnych, które w dyskretny i estetyczny sposób ukryją nie zawsze uporządkowaną zawartość szafy. Jeżeli we wnęce umieścimy półki, może ona także służyć jako przestrzeń do przechowywania kapeluszy, dodatków typu apaszki, czy, obuwia na dole.

Na powitanie

Minimalizm jest dobrym rozwiązaniem do małego przedpokoju, ale jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani do jego surowej estetyki, to możemy do naszego pokoju wprowadzić trochę kolorystycznych akcentów. Ostatnio bardzo popularnym elementem wystroju stają się meble i dodatki w stylu neofolk, to znaczy takie, które łączą tradycyjne ludowe motywy polskie z nowoczesnym designem. Może i nam przypadnie do gustu ta eklektyczna mieszanka, która w zadziwiająco fajny sposób komponuje się z klimatem przedpokoju. Taki miks kolorów i wzorów wprowadzi nasz dom w klimat słowiańskiej gościnności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *