Skrzynia pełna skarbów

Skrzynia to bardzo nietuzinkowy mebel. Babcia wszystkich kredensów i bufetów, prekursorka mebli do przechowywania właściwie wszystkiego. Ma w sobie nutkę tajemnicy, bo nigdy nie wiadomo, co kryje się w jej przepastnym wnętrzu. Do tej pory oryginalne skrzynie, będące antykami osiągają na targach wnętrzarskich niebotyczne ceny. Czasami możemy podobne upolować na targu staroci, kiedy poprzedni właściciel nie do końca jest świadomy ich dekoracyjnego potencjału. A jeszcze innym sposobem na przygarnięcie takiego cudnego kuferka jest po prostu kupienie jednego z wielu modeli proponowanych nam przez sklepy meblowe.

Jak zaaranżować skrzynię?

Aranżacja skrzyni i dostosowanie jej indywidualizmu do całości naszego wnętrza to zadanie dużo prostsze niż nam się wydaje. W sypialni idealnie sprawdzi się tuż obok łóżka, szczególnie jeżeli nasza komoda i szafa są już o dużo za dużo przepełnione. Możemy także trzymać w niej ubrania sezonowe, książki, dodatki czy dokumenty. A kiedy zamkniemy wieczko i nakryjemy kocem lub pledem, skrzynia może także stać się wygodną mikro sofą, albo nawet stolikiem do czytania ulubionej lektury. Szczególnie wtedy, kiedy lubimy siedzieć po turecku na podłodze.

Także w kuchni, skrzynia bez trudu odnajdzie swoje miejsce. Może stać nawet w jadalni, obok dużego stołu. Oczywiście miejmy na względzie to, że jeśli jest drewniana to nie powinna stać za blisko sprzętów AGD, bo mieszanka temperatury i oleju do smażenia unoszącego się w powietrzu szybko może zniszczyć nasz kuferek. Ale za to dalej, przy szafkach kuchennych skrzynia na pewno wpasuje się idealnie.

Trzecia dosyć często ostatnio spotykana aranżacja ze skrzynią w roli głównej to skrzynia w salonie, która pełni rolę kawowego stolika. Z obrusem lub bez, możemy w niej przechowywać nieużywane dekoracje, jak sztuczne kwiaty czy ceramikę. Poza tym, skrzynia w salonie nadal wnosi do niego intrygującego smaczku i zaskoczenia. Bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach na przykład w stylu marynistycznym lub modnym ostatnio Hamptons, który ma na celu odwzorowanie wystroju letnich willi amerykańskiej high society.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *